Fiero Wine Značkové víno

Naše víno

Chardonay
Víno jemnej žltej farby, s expresívnym buketom tropickeho ovocia,prezreteho banánu, manga sušených fíg a včelích plástov. Delikátna chuť je doplnená sviežimi kyselinkami.

Cabernet sauvignon
Vinko granátovo rubínovej farby s intenzívnou ovocnou vôňou čiernych ríbezlí jemným vanilkovo-čokoladovým nádychom.Chuť vína je opäť presvedčivo ovocná s výraznými tónmi čierneho bobuľového ovocia, s harmonickou štruktúrou kyselín a tanínov v závere.


Cabernet Sauvignon Rosé
Vínko výraznej čerešňovej farby. Vo vôni sa striedajú príjemné ovocné tóny lesných jahôd, malín a bieleho egrešu, doplnené jemnou odrodovou žihlavovinkou. Chuť je ľahká, výrazne svieža, ovocná s tónmi červených ríbezlí v závere je podčiarknutá pikantnými kyselinami.

Alibernet
Vinko s tmavo rubínovou farbičkou, veľmi kvalitné, extraktívne a harmonické víno s kabernetovým buketom, ktoré má príjemnú netrpkú chuť obsahujúcu tóny čokolády a čiernych ríbezlí.

Rulandské Šedé
Intenzívna zlatistá farba prezrádza veľmi pekne prezretú surovinu. Vo vôni dominuje prezretý banán jemné citrusy s čerstvou chlebovinkou. Chuť je veľmi plná s pekne zharmonizovanými kyselinkami a jemným cukrom v závere.


Rizling vlašský
Královské vínko ,ktorého intenzívna ovocná vôňa s dominantnou arómou viničového a lipového kvetu. Príjemná, svieža a harmonická chuť s výraznou šťavnatosťou.

Sauvignon
Farba vína je žlto zelenkavá. Vo vôni je sdominanciou vinohradníckych broskýň, bielych ríbezlí a bazy. Chuti naopak dominuje jemný trávový nádych podporený ovocnosťou bielych ríbezlí a egrešu. Dochuť vína je výrazne svieža.

Moravský muškát 
Vinko má žltozelený farebný odtieň. Vchuti dominuje intenzívna muškátová aróma podporená sviežov kyselinkou, lahká ovocná chuť si získava čoraz viac obdivovateľov.

Müller Thurgau
Vinko zelenkavo-žltej farby z jemne muškátovým a vanilkovým buketom. Pre nižší obsah kyselin a harmonickú chuť je vínko veľmi obľubené.


Palava
Vinko zelenožltej farby s prenikavou vôňou po ružiach ,ktoré vzniklo krížením odrôd Tramin červený a Müller Thurgau v nedalekých Veľkých Pavloviciach. Chuť vina je príjemne ovocná po hrozienkach a hruškách, s zvyškovým cukrom a jmnými kyselinkami.